אודות Eminem

מרשל ברוס מאת'רס השלישי (באנגלית: Marshall Bruce Mathers III, נולד ב-17 באוקטובר 1972), המוכר בשם הבמה אמינם (Eminem) או האלטר אגו שלו סלים שיידי (Slim Shady), הוא זמר אמריקאי, מפיק מוזיקלי, שחקן, ואמן היפ הופ וראפ. אמינם התפרסם ב-1999 עם אלבומו השני פורץ הדרך, The Slim Shady LP, אשר זכה בפרס הגראמי בקטגוריית אלבום הראפ הטוב ביותר. האלבום השלישי שלו, The Marshall Mathers LP, הפך לאלבום הסולו הנמכר במהירות הרבה ביותר בהיסטוריה של ארצות הברית.
אמינם צבר פופולריות במהירות עצומה, מה שהביא אותו להקים לייבל עצמאי בשם Shady Records, בו החתים את להקת D12, אשר חבריה הם חברי ילדות של אמינם.
האלבום The Marshall Mathers LP ואלבומו הרביעי The Eminem Show זכו גם הם בפרסי גראמי, מה שזיכה את אמינם באמן הראשון שזכה בפרס אלבום הראפ הטוב ביותר עבור שלושה אלבומי סולו ברציפות. בשנת 2010 זכה שוב בפרס גראמי עבור אלבומו Relapse, בכך צבר 11 פרסי גראמי בכל הקריירה שלו. ב-2003, הוא זכה בפרס השיר המקורי הטוב ביותר של האוסקר עבור השיר "Lose Yourself" מהסרט 8 מייל, שבו שיחק את הדמות הראשית. "Lose Yourself" כיכב במקום הראשון של מצעד ההיפ הופ במשך התקופה הארוכה ביותר
ב-2004 הוציא את אלבומו החמישי Encore, איתו קיים מסע הופעות כלל עולמי בשנת 2005. בזמן מסע ההופעות, אמינם התמכר לתרופות שינה, והודיע באופן פתאומי על הפסקת מסע ההופעות ויציאה לגמילה, ובכך, למעשה, יצא להפסקה מהקריירה המוזיקלית. ב-15 במאי 2009 הוציא את אלבומו השישי, הראשון מאז 2004, האלבום נקרא Relapse. באותה תקופה, עם תום העשור הראשון של המאה ה-21, אמינם הוכרז כאמן המוכר ביותר של העשור בארצות הברית.
אמינם מכר מעל ל-80 מיליון אלבומים בכל העולם, מה שהופך אותו לאמן ההיפ הופ המוכר ביותר בעולם כולו.
בשנת 2010 אמינם הוציא את אלבומו השביעי Recovery.
אמינם הוצב במקום ה-79 ברשימת 100 האמנים הגדולים בכל הזמנים של ה-VH1.‏
בנוסף, הוא הוצב במקום ה-82 ברשימת 100 האמנים הגדולים בכל הזמנים של מגזין המוזיקה רולינג סטון.
אם כוללים את עבודתו המשותפת עם להקת D12, לאמינם היו 9 אלבומים אשר כיכבו במקום הראשון של ה-Billboard 200.‏
ב-2010, MTV דירגה את אמינם במקום השביעי ברשימת עשרת אומני הפופ הגדולים ביותר בהיסטוריה.
אמינם גם זכה ב- 10 פרסי בילבורד, ו-10 פרסי VMA. בשנת 2010, במצעד השנה של גלגלצ, שירו "Love The Way You Lie" בו הוא מארח את ריהאנה, נבחר להיות שיר השנה, בדומה לשירו "Stan" בשנת 2001. כמו כן, הוא נבחר גם לזמר השנה.
קרדיט לויקיפדיה ישראל.

תגיות