אודות שלומי סרנגה

סרנגה נולד בתל אביב לאב יליד ספרד ולאם ילידת ישראל יוצאת טורקיה. אביו, איזידור, איש עסקים, היה אמרגן חובב לזמרים צעירים שביקשו לעשות מוזיקה יוונית בארץ, ובילה חלק ניכר מזמנו במועדוני הזמר היווני הראשונים ביפו.
אביו של שלומי סרנגה נפטר ב-1988 כששלומי היה בן 15. דודו של שלומי, סמי סרנגה, לקח אותו תחת חסותו המוזיקלית, לימד אותו לנגן באורגן, וסייע לו להתחבר לתעשיית הזמר היווני. הפריצה הגדולה הראשונה של סרנגה הייתה עבודתו כ"זמר הבית" במועדון הלילה האתונאי - "חבית הזהב". סרנגה התגורר באתונה במשך כשנה, וצבר פופולריות רבה, בין השאר בשל הדמיון בין קולו של סרנגה לקולו של הזמר היווני הנודע סטליוס קזנג'ידיס. כשחזר סרנגה לארץ, בשנת 1995, הוציא את אלבום הבכורה שלו "ניחוח יווני". שנתיים אחר כך הוציא את "מוסיקה יוונית ברמה אחרת" ובשנת 1998 הוציא סרנגה אלבום נוסף "שר קזנג'ידיס" שבו מבצע סרנגה שירים של הזמר היווני סטליוס קזנג'ידיס, כעבור שנה הוציא סרנגה את האלבום "בבריזה יוונית" שהחזיר את סרנגה להצלחה התקופתית שלו ובשנת 2001 הוציא סרנגה את האלבום "חגיגה יוונית" שהחזיר את סרנגה להצלחה, אלבום זה הוא אחד האלבומים המוכרים ששקפו ביותר את סרנגה, האלבום מכר 120,000 עותקים והוכתר לאלבום זהב.
כמעט כל שיריו של סרנגה היו ביוונית חוץ מנדירים ביותר לדוגמת "הזמן הישן" שיצא ב-2004 וכלל באלבום "הזמן הישן", הדואט עם יזהר אשדות "נערה מהצפון" שהוקלט במסגרת "מפגשיר" בערוץ 24 בשנת 2005, והשיר "מונו" שיצא בשנת 2008.

קרדיט ויקיפדיה ישראל.

תגיות