אודות עופר לוי

בשנת 1990, זמן קצר לאחר צאת אלבום ההופעה, הוציא לוי את האלבום "לא יכול בלעדיה", שזכה להצלחה בקרב אוהבי מוזיקה מזרחית, יהודים וערבים. האלבום נמכר במאות אלפי עותקים. עם השירים המצליחים באלבום נמנים "אהבה אמיתית", "רוצה בה", "סאווח" (שיר בערבית, במקור של עבד אל-חלים חאפז). בעקבות הצלחת האלבום "לא יכול בלעדיה" החלה התעניינות רבה בעברו המוזיקלי של לוי שהובילה להצלחה מאוחרת של האלבום "הקלפן" שנמכר אף הוא במאות אלפי עותקים.

בשנת 1991 הוציא לוי את האלבום "כוכב שנות התשעים", שהפך את לוי לזמר נודע לכלל הציבור. שיר הנושא מתוך האלבום, "יום הרווקים", לצד השירים "החזירי לי את בני" ו"מעיין הנעורים". האלבום נמכר ביותר מ- 400 אלף עותקים. לאחר האלבום "כוכב שנות התשעים" פתח לוי קופות בהיכל הסינרמה והאמפי תיאטרון הרומי בקיסריה, הופעות אשר זכו להצלחה, בעקבות הביקוש הרב נערכו מספר הופעות בהיכלים אלו ולוי החל סבב הופעות ארצי בהיכלי התרבות. בכך היה לוי לראשון מהז'אנר המזרחי שמופיע בהופעות מרובות קהל.

בשנת 1992 הוציא לוי את אלבומו, "אהיה לך מלך", עם השירים "אהיה לך מלך" ו"גנוב עליה". בשנים אלו הפך סגנונו של לוי הז'אנר הערבי טורקי למקובל ומצליח, ומספר רב של אומנים החלו לשיר בסגנון זה.

בשנת 1993 הוציא לוי את האלבום "אוהב לחיות", שסיפק את שיריו הנודעים כמו "מאוהב בגשם", "מהי אהבה", "אין לי יום, אין לי לילה", "דרך מפתה" ו"לנצח לאהוב".

צעד נוסף לקידום יחסי הציבור של עופר לוי (שנעשה על ידי היחצ"ן גברי מזור) היה דואט עם הזמרת לאה לופטין לשירה של נעמי שמר "הכל פתוח". מטרת צעד זה היה לחבר בשיר ישראלי אחד בין שני זמרים מתחומים מוזיקליים שונים.

בשנת 1995, בעקבות ההצלחה המשותפת בשיר "הכל פתוח", הוציא לוי את האלבום המשותף "הארץ המובטחת" ביחד עם הזמרת לאה לופטין.קרדיט ויקיפדיה ישראל

תגיות