אודות יוני בלוך

יוני בלוך (נולד ב-11 באוגוסט 1981) הוא מוזיקאי, פזמונאי, מלחין, זמר רוק ישראלי ויזם בתחום המדיה האינטראקטיבית.

בלוך גדל בעיר באר שבע ובגיל 17 עבר עם משפחתו ללהבים. הוא החל ללמוד פסנתר בגיל 6, לימד עצמו גיטרה ותופים, ובגיל 14 החל לכתוב שירים ולהלחינם.

את דרכו האמנותית התחיל בלוך באתר האינטרנט "במה חדשה", המאפשר לאמנים מתחילים לפרסם את יצירותיהם בתחומי הפרוזה, השירה, הפלסטיקה, המוזיקה וכדומה. דרך האתר שמעה בתו של מנכ"ל חברת התקליטים NMC את שיריו של בלוך, התלהבה מהם וסיפרה אודותיהם לאביה. תוך זמן קצר החלו שיריו של בלוך להיות מושמעים בתחנות הרדיו.

אלבום הבכורה של בלוך, "אולי זה אני", יצא בשנת 2004, ובלטו בו השירים "מכיר אותו", "נפוליאון", "נעים בחוץ", "התקף לב קטן" ו"אם לא היום אז מחר". את רוב שירי האלבום פרסם בלוך קודם לכן באתר "במה חדשה". האלבום התאפיין בסגנונו רוק מלודי, ונע בין שירים קצביים ו"רוקיסטיים" יחסית, לבין שירים רגועים ושקטים יותר. בשירים שולבה אווירה הומוריסטית, אשר באה לידי ביטוי במוזיקה ובטקסטים. את רוב השירים כתב ברק פלדמן, ובלוך הלחין. נגני האלבום היו טל זובלסקי בגיטרה אקוסטית, ארז פרנק בגיטרת בס, אריאל ערמוני בתופים, דניאל קורן בקלידים, תומר להב בגיטרה ואפרת גוש בקולות.

יעל קראוס החליפה את גוש כזמרת ליווי בהופעותיו של בלוך, כשזו האחרונה הוציאה ב-2005 את אלבום הבכורה שלה, "אפרת גוש". בלוך הלחין את כל שירי האלבום, מלבד שיר אחד, כולם למילים של ברק פלדמן. בין שיריו המוכרים היו "תמיד כשאתה בא" ו"דיאטה".

תגיות