אודות גילי ארגוב

גיל עובד (גילי) ארגוב (נולד ב-1 בספטמבר 1973) הוא זמר ישראלי.
גיל הוא בנו היחיד של הזמר המנוח זוהר ארגוב ואשתו ברכה. בדומה לאביו, גם הוא הפך לזמר מצליח, אך לא ידע איך להתמודד עם התהילה ושקע, עם התמכרותו לסמים. במהלך חייו עבר מספר תקופות של גמילה לצד משברים אישיים וכיום ממשיך לשיר ולהוציא אלבומים.

ארגוב התייתם מאביו בגיל 14. הוא החל להופיע על במות בגיל 16 ונחשב ליורשו של אביו. בשנת 1989 הוציא את אלבום הבכורה שלו, "אבא שלי", אשר כלל את הלהיטים "מי המציא את המילה אהבה" (שזכה לחידוש מאוחר על ידי להקת מוניקה סקס והפך להמנון הלא רשמי של אוהדי הכדורגל בישראל), "בלילות הקרים" ושיר הנושא "אבא שלי". האלבום נמכר בהצלחה גדולה, הושמע בתחנות הרדיו וללהיטיו היה ביקוש רב בהופעותיו.

בשנת 1991 הוציא ארגוב את אלבומו השני, "נשיקה ראשונה", אשר כלל את הלהיטים "נשיקה ראשונה", "אין לי עוד מילים יפות אליך" ו-"כל כך קר לי". האלבום יצר תהודה וביקוש רב בארץ ובחו"ל, בעקבות כך יצא ארגוב לסיבוב הופעות בלוס אנג'לס ובניו יורק.

בשנת 1992, בגיל 19, הוציא את האלבום "עגלה זוהרת", אלבום אוסף אשר כלל שני שירים חדשים ושני ביצועים מחודשים לשיריו של אביו ("עיניך החומות", "בעבר היו זמנים").

האלבום הרביעי, "מתגעגע לאבא", כלל שמונה ביצועים מחודשים לשיריו של אביו ואת הלהיט "אבא שלי" מהאלבום הראשון. למרות שהוקלט באיכות ירודה, נמכר האלבום בעשרות אלפי עותקים.

בשנת 2003 הוציא ארגוב את אלבומו החמישי, "לא נולדתי מלך", תחת הפקתו המוזיקלית ועיבודיו של ננסי ברנדס. האלבום כלל עשרה שירים מקוריים, ביניהם שלושה שירים שכתב ארגוב בעצמו (שלושה טקסטים ושני לחנים). בסופה של אותה שנה, לאחר התייעצות עם רב מקובל, החליט גילי ארגוב לשנות את שמו ל "גיל" - כסגולה להצלחה במלחמתו בסמים, בתקליט החדש ובזוגיות. בקיץ 2004 נשא לאישה את יעל , לאחר היכרות בת שנתיים וחצי. בינואר 2005, נולד לזוג בן בכור.

בשנת 2010, לאחר הפסקה ארוכה, הוציא את הסינגל "לגלגל את הצחוק". שנתיים לאחר מכן הוציא את הסינגלים "תרקדי" ו- "אחרי 20 שנה" (הוקלט יחד עם רפאל רוזליו) אשר זכו להצלחה רבה. בנובמבר 2013 הוציא את השיר "כל העולם".

ביוני 2014 השתתף בעונה השלישית של תוכנית הריאליטי The Voice ישראל.





תגיות