אודות ג'קו אייזנברג

זמן קצר לאחר זכייתו עורר אייזנברג סערה תקשורתית, עקב התבטאויות בעייתיות בתקשורת בנושא אי גיוסו, וחשיפת שיר שהוקלט 4 שנים קודם לכן במסגרת להקת "ג'אמוס" ובו המילים "מדינה זונה, מדינה מוצצת". לאחר מכן חלה ירידה חדה בפופולריות של אייזנברג. בראיון ב"ידיעות אחרונות" סיפר על העובדה שלא גויס לצה"ל, ואף שאינו מתחרט על כך. הראיון הוביל לתגובות חריפות בציבור במיוחד על רקע סיומה של מלחמת לבנון השנייה, וראש מועצת עומר, פיני בדש, קרא להחרמתו, קריאה שזכתה לתמיכתם של ראשי רשויות מקומיות. באותו ראיון התבטא אייזנברג בחריפות כנגד הזמר רמי קליינשטיין. חברת הליקון חזרה בה מכוונתה להוציא אלבום של אייזנברג בשל התבטאות זו.
יותר משנה לאחר החרמתו של אייזנברג, בתוכנית "המושכים בחוטים" של הוט, המשודרת בהוט בידור ישראלי, שודרה התנצלות של רוני בראון - מנכ"ל הליקון, והוא טוען כי הוא מודה שכשל בשיקול הדעת ומסיבות סובייקטיביות לגמרי נסחף לתוך ההמולה סביב אייזנברג.
אייזנברג בחר להתנצל בפני אלו שנפגעו מדבריו במסגרת טקס אנשי השנה בערוץ 2, ובאופן ספציפי בפני המשפחות השכולות. אייזנברג אמר כי החליט לבטל את הופעותיו המתוכננות ולקחת פסק זמן. אכן, במשך יותר מחצי שנה לאחר הזכייה, לא הופיע אייזנברג בתקשורת או בהופעות חיות, ונעלם מעין הציבור.
ב-13 במאי 2007 הוציא אייזנברג את הסינגל "קשה לי לא להתרגש" שכתב והלחין, ושר כדואט עם מאיה רוטמן. השיר היה שיר האודישנים של העונה החמישית של התוכנית "כוכב נולד", והפך ללהיט ברחבי הארץ.
ב-1 בינואר 2008 יצא לאור אלבום הבכורה, "ג'קו אייזנברג", בהפקת לואי להב. האלבום מכיל 12 שירים אותם כתב והלחין טרם השתתפותו בתוכנית "כוכב נולד". יצאו מתוכו הסינגלים "שר שר", "גרמת לי ללכת", גרסת אולפן חדשה לשיר "נרדם על החולות" ו"צורח". במקביל החל אייזנברג במסע הופעות ברחבי הארץ, כאשר מופע ההשקה התקיים במועדון הבארבי בתל אביב ב-13 במרץ.
אייזנברג הוא הזוכה היחיד בכוכב נולד שסירב להשתתף בפסטיגל חוץ מישראל בר-און.
בשנת 2010 עבר להתגורר באמסטרדם, ובשנת 2012 חזר להתגורר בישראל.

תגיות