אודות בית הבובות

בית הבובות היא להקת רוק ישראלית.
מייסדי הלהקה, אמיר אטיאס ואיתי שיף, החלו לנגן יחד בתקופת לימודיהם בתיכון בנתניה. לאחר שחרורם מהצבא הקליטו כמה משיריהם באולפן בקיבוץ העוגן. תקליטורים עם השירים חולקו לחבריהם של חברי הלהקה. בעת טיולם בחו"ל, ובעיקר בדרום אמריקה, הפיצו החברים את המוזיקה בין מטיילים שפגשו, ואלה נתבקשו לצרוב לחבריהם. השירים זכו לפופולריות גבוהה והגיעו אף למטיילים בהודו, אוסטרליה ויפן.
הלהקה שינתה את שמה פעמים רבות, אך לאחר חזרתם לארץ של אמיר ואיתי מהטיול בדרום אמריקה, החליטו השניים כי השם הנבחר יהיה "בית הבובות", כשם אחד השירים שהוקלטו בראשית דרכם באולפני העוגן. שם זה, בפועל, ניתן ללהקה על ידי המטיילים שקראו להרכב "בית הבובות של אמיר ואיתי".
עם חזרתם לישראל, ולאור הפופולריות שצברו בחו"ל, החלו אטיאס ושיף להופיע במועדונים. בהופעותיהם הראשונות השתתפו אטיאס ושיף, גדי בן אלישע בגיטרה חשמלית , מיכאל גולדצקר על גיטרה בס, גיל קולי פלוטניק על התופים וכלי ההקשה וזיו לביא בקלידים. בשנת 2002, עזב גדי בן אלישע את הלהקה ונתן סלומון הצטרף ללהקה והיה חבר בלהקה עד לשנת 2010. דני בושקניץ החליף את הבסיסט מיכאל גולדצקר. לאחר מכן נכנסו ללהקה שי חלמיש כבסיסט ודני מקוב כמתופף, במקומם של דני בושקניץ וגיל קולי פלוטניק.

קרדיט ויקיפדיה ישראל.

תגיות