אודות אלי לוזון

אלי לוזון (נולד ב- 13 בינואר 1966), הוא זמר ישראלי.


לוזון נולד בנתניה והתחיל להופיע כזמר עוד מגיל צעיר. בשנת 1986 הוציא את הלהיט ושיר המחאה, שכתב יוני רועה, "איזו מדינה".


בשנת 1987 השתתף בפסטיגל עם השירים "אין קיפוח" ו"סלסולים" שאותו ביצע בדואט עם הזמרת רבקה זוהר. בשנת 1988 הוציא את האלבום "הנשמה" שבו היה שותף בכתיבת השירים "ארץ אהובה", "כל הלילה", "אין קיפוח", "הבית החם" ו-"געגועים".

בשנת 1991 הוציא את האלבום "השתיקה" וליווה את גידי גוב בשירה, בלהיט "למה לבך כמו קרח?" מתוך התקליט אין עוד יום. בתחילת שנות ה-90 היה לוזון מעורב בתגרה שבגללה ישב בכלא שנה וחצי. כשהשתחרר, הוציא אלבום "אל החופש". הוא הוציא גם אלבום בשם "בערבית מערבית" בו חידש שירים ערביים צפון אפריקניים. לוזון המשיך להופיע עד שנת 1998 כשיצא עם האלבום "איך מתמודדים". באותה שנה חידש את שירה של להקת בנזין "גשם" עבור הסרט "עפולה אקספרס".


בתחילת שנות ה-90' הקליט אלי לוזון את השיר "פרי גנך" יחד עם אביבה אבידן. מאז יציאתו, הפך השיר לנכס צאן ברזל בתרבות הישראלית. בשנת 2002 השתתף בסדרת הטלוויזיה "אשליות" ובשנת 2009 השתתף בפרק מסדרת הטלוויזיה "אמא מחליפה".


בשנת 2009 הוציא סינגל הנקרא "ללכת עד הסוף". בשנת 2010 העלה אלי לוזון מופע חדש הנושא את השם "אופרה בלאפה". במופע זה הוא חבר לשני הסולנים הראשיים של האופרה הישראלית פליקס ליבשיץ ובוריס ירופייב שמבצעים יחדיו מוסיקה קלאסית בשפות איטלקית נפוליטנית רוסית ועוד. במהלך חודש אוקטובר 2011 יצא לאור "חצי תפוח" כשיר מחאה למען עמותת פתחון לב על מנת לסייע לילדים רעבים השיר. לוזון נשוי לסיגל ואב לשלושה ילדים.


קרדיט ויקיפדיה ישראל.

תגיות