ליונל מסי או כריסטיאנו רונאלדו, מי יותר טוב?

הוויכוח מיהו שחקן הכדורגל הטוב יותר בין ליונל מסי לכריסטיאנו רונאלדו נמשך כבר שנים. מאמר זה בוחן את הקריירות המרשימות של שני השחקנים, כמו גם את ההישגים האישיים שלהם, כדי לקבוע מי הוא באמת השחקן הטוב יותר.

נקודות השיא בקריירה של מסי

ליונל מסי נחשב לאחד משחקני הכדורגל הגדולים בכל הזמנים. במהלך הקריירה המפוארת שלו, מסי השיג כמה הישגים מדהימים באמת. הוא זכה בשיא פרסי כדור הזהב, שניתנו לשחקן הטוב בעולם, וגם זכה בשיא פרסי נעל הזהב האירופית. מסי גם זכה בארבעה תארי ליגת האלופות עם ברצלונה והוא מלך השערים בכל הזמנים בלה ליגה. הוא אפילו כבש מעל 700 שערים בקריירה שלו. הישגיו על המגרש זכו להכרה בכל העולם, כאשר הוא נבחר לשחקן השנה של פיפ"א העולמי ב-2009 וכדור הזהב של פיפ"א ב-2014. מסי גם נבחר לשחקן השנה לגברים של אופ"א במספר הזדמנויות. הוא באמת אחד השחקנים הגדולים ביותר שאי פעם עיבדו את הספורט.

נקודות השיא בקריירה של רונאלדו

כריסטיאנו רונאלדו הוא אחד משחקני הכדורגל הגדולים בכל הזמנים. הוא זכה במספר רב של פרסים ותארים במהלך הקריירה שלו, כולל חמישה פרסי כדור הזהב, ארבעה נעלי זהב אירופיות וחמישה תארים בליגת האלופות של אופ"א. הוא גם קבע שיאים רבים, כולל הפיכתו לשחקן הראשון שכובש 100 שערים בתחרויות מועדוני אופ"א והשחקן הראשון שהגיע ל-100 מיליון עוקבים באינסטגרם. רונאלדו הוא גם הספורטאי שהכי עוקב אחריו בטוויטר, עם למעלה מ-200 מיליון עוקבים. ברמה הבינלאומית, רונאלדו ייצג את פורטוגל בשלושה גביעי עולם, שם היה חלק מהנבחרת שזכתה באליפות אופ"א יורו 2016. הוא גם זכה בפרסים רבים, כולל שחקן השנה העולמי של פיפ"א, פרס פוסקאס של פיפ"א וכדור הזהב לשחקן הבינלאומי הטוב ביותר. לרונאלדו הייתה גם קריירת מועדון מצליחה. הוא שיחק בכמה מהקבוצות המצליחות בעולם, כולל מנצ'סטר יונייטד, ריאל מדריד ויובנטוס. בתקופתו במנצ'סטר יונייטד, הוא זכה בשלוש תארי פרמייר ליג, שני גביעי ליגה ותואר אחד בליגת האלופות. עם ריאל מדריד, הוא זכה בארבעה תארי ליגת האלופות ושני תארי לה ליגה. כרגע הוא משחק ביובנטוס, שם זכה בשני תארים בסרייה A ובגביע איטליה אחד. רונאלדו הוא שחקן מדהים שזכה באינספור פרסים ותארים לאורך הקריירה שלו. הוא קבע שיאים רבים והשיג הצלחה גדולה הן ברמה הבינלאומית והן ברמה המועדונית. הוא שחקן שזוכה לכבוד והערכה בקרב אוהדים ושחקנים כאחד, והוא ימשיך להיזכר כאחד השחקנים הגדולים בכל הזמנים.

הישגים אישיים

כשזה מגיע להישגים אישיים, ליונל מסי וכריסטיאנו רונאלדו נמצאים שניהם בראש המשחק. מסי זכה בשיא פרסי כדור הזהב, כמו גם חמש נעלי זהב אירופאיות. הוא גם מלך השערים הגדול בתולדות הלה ליגה, ומחזיק בשיא של מרבית השערים בעונה אחת עם 73. רונאלדו גם הצליח להפליא, וזכה בחמישה פרסי כדור הזהב וארבע נעלי זהב אירופיות. הוא מלך השערים בכל הזמנים של ריאל מדריד ופורטוגל, והוא מחזיק בשיא של מרבית השערים שהובקעו בליגת האלופות של אופ"א עם 131. שני השחקנים גם השיגו הצלחה בתחרות בינלאומית. מסי היה חלק מארבעה קמפיינים של גביע העולם בארגנטינה, והגיע לגמר ב-2014. הוא גם מלך השערים בתולדות הקופה אמריקה עם 11 שערים. רונאלדו ייצג את פורטוגל בשלושה גביעי עולם ובשתי אליפויות אירופה, וזכה באליפות אירופה ב-2016. הוא גם השחקן הראשון שכבש בשלושה טורנירים נפרדים של אליפות אירופה. בסך הכל, גם למסי וגם לרונאלדו היו קריירות יוצאות דופן, כל אחד עם ההישגים האישיים שלו. בעוד מסי השיג יותר הצלחה בלה ליגה ובטורנירים בינלאומיים, רונאלדו זכה להצלחה רבה יותר בליגת האלופות ועם קבוצות מועדונים. בסופו של דבר, הוויכוח מיהו השחקן הטוב יותר הוא סובייקטיבי, וככל הנראה יימשך עוד שנים.

השוואה בין פרסים והצטיינות

כשזה מגיע לפרסים והצטיינות, ליונל מסי וכריסטיאנו רונאלדו שניהם הישגיים ביותר. מסי זכה בפרס האישי היוקרתי ביותר בכדורגל, כדור הזהב, שיא שש פעמים. הוא גם לקח הביתה פעמיים את נעל הזהב האירופית ואת פרס כדורגלן השנה של מועדון אופ"א שלוש פעמים. הוא מלך השערים בכל הזמנים גם בלה ליגה וגם בליגת האלופות וזכה במספר תארים עם ברצלונה. כמו כן, רונאלדו גם זכה בכדור הזהב חמש פעמים, כמו גם פעם אחת בפרס כדורגלן השנה של מועדון UEFA. הוא מלך השערים בכל הזמנים בליגת האלופות וגם זכה במספר תארים עם מועדונים כמו ריאל מדריד ומנצ'סטר יונייטד. הוא גם נבחר ל-FIFPro World11 אחת עשרה פעמים ונבחר לשחקן השנה של אופ"א לגברים בשנת 2017. שתי היריבות גם השיגו כמה הישגים מרשימים בכדורגל הבינלאומי. רונאלדו זכה עם פורטוגל בליגת האומות של אופ"א פעמיים ונבחר לשחקן הטוב ביותר בטורניר בשנת 2019. הוא גם מילא תפקיד בלתי נפרד בהובלת פורטוגל לתואר יורו 2016. מסי, לעומת זאת, זכה בגביע העולם עד גיל 20 עם ארגנטינה ב-2005 ונבחר לשחקן הטוב ביותר בטורניר גם כן. הוא גם נבחר לשחקן הטוב ביותר במונדיאל 2014 והוא מלך השערים של ארגנטינה בכל הזמנים. גם ליונל מסי וגם כריסטיאנו רונאלדו עשו קריירות יוצאות דופן וזכו באינספור פרסים והצטיינות. אבל כשזה מגיע למי השחקן הטוב יותר, התשובה לא כל כך ברורה. שני השחקנים האלה הוכיחו שהם מהשחקנים הגדולים בכל הזמנים, וקשה לומר באופן סופי מי הטוב יותר.

נקודות מבט של מעריצים

הוויכוח על ליונל מסי נגד כריסטיאנו רונאלדו היה דיון סוער מאוד בקרב אוהדי כדורגל במשך שנים. יש המתעקשים שמסי הוא השחקן הנעלה, למרות שרונאלדו זכה בפרסים אישיים יותר. אחרים טוענים שרונאלדו הוא השחקן הטוב יותר, שכן הוא היה עקבי יותר לאורך השנים בליגת האלופות. האמת היא שאין תשובה חד משמעית לגבי מי השחקן הטוב יותר. זה באמת מסתכם בהעדפה ודעה אישית. עבור חלק מהאוהדים, היצירתיות והיכולת של מסי ליצור יש מאין היא ללא תחרות. יכולת הכדרור והמסירה שלו הם שאין שני להם והמטרות שלו לרוב נוטות לסתות. יש לו גם כישרון למצוא את הרשת ברגעים הקריטיים ביותר וכבש כמה משערי הבעיטה החופשית הזכורים ביותר בתולדות הכדורגל. מצד שני, רונאלדו היה השחקן הכי עקבי בליגת האלופות בעשור האחרון. הוא זכה במספר כדורי כדור הזהב והוא אחד השחקנים השלמים ביותר במשחק. הוא ידוע בקליעה העוצמתית ובגימור הקליני שלו, כמו גם ביכולתו להבקיע שערים מכריעים. יש לו גם נוכחות פיזית חזקה יותר והוא ידוע במוסר העבודה יוצא הדופן שלו. בסופו של יום, זה תלוי באוהדים להחליט מי השחקן הטוב יותר בין מסי לרונאלדו. לשני השחקנים היו קריירות מרהיבות, ושניהם הטביעו חותם בל יימחה על עולם הכדורגל. זה ויכוח מתמשך שסביר להניח שלעולם לא יוכרע.

בסופו של דבר, אי אפשר לקבוע באופן סופי מי השחקן הטוב יותר. גם למסי וגם לרונאלדו היו קריירות יוצאות דופן, ושניהם נחשבים לשניים משחקני הכדורגל הטובים בעולם.
למידע בתחום של ליונל מסי או כריסטיאנו רונאלדו, מי יותר טוב? ניתן לבדוק כאן: messi.co.il

לעוד מידע בתחום של ליאו מסי ניתן לגלוש לאתר messi.co.il

מה היה לנו עד עכשיו?